Brain Black Brilliance heart

 

O nás

Jak se to přihodilo, že k nám do Kostelan přišlo v roce 2006 štěňátko Brain Black Brilliance?

Když nám v roce 2004 po 13 letech svého kníračího života odešla fenečka Nicky do věčných lovišť, měla jsem dojem, že už nechci žádného psa, že už nikdy nechci pohřbívat "nejlepšího přítele"!

Po necelých dvou letech prázdného domu, zahrady a sólo vycházek do lesa a okolí jsme si uvědomili, že nám....čtyřnohý přítel přece jen chybí !

Že existuje mimo labradora a zlatého ještě nějaký černý retriever s legračním jménem "flat coated" jsem objevila poprvé na internetu v květnu 2006 - prohlídka několika chovateských stanic nás přesvědčila, že krásný, elegantní a černý (nejlepší psí barva) flat - s přátelskou, nekonfliktní povahou, milující své pánečky a hlavně děti (psáno v literatuře), je pro nás ten pravý domácí přítel!

A když jsem v září zajela s dcerou a vnučkou do Jindřichova v Jeseníkách a seznámila se s nádhernou smečkou chovatelské  stanice Black Brilliance, prohlídla štěňata... a zakoukala se do hlubokých očí štěněte Braina - bylo rozhodnuto !

A tak se to přihodilo - flatíka Braina jsem přivezla 12.10. 2006 jako dárek ke kulatým narozeninám mého manžela. Ten ho považoval dost dlouho za "danajský dar" - hlavně celou dobu raného štěněcího věku - kdy Brain rozkousal, co mohl a k čemu se dostal ....kábel od čerpadla, proutěný podnos, vodotrysk a čerpadlo v jezírku, několik párů bot a sandálů,....atd.

Brain - typický flat - dokázal za svůj krátký život, že si své jméno zaslouží, je nesmírně chytrý a inteligentní, temperamentní a neúnavný při hře i při výletech, milý a mazlivý doma, přátelský ke všem domácím i návštěvám, kamarádský a nekonfliktní na cvičišti a mezi jinými psy.

Už vím, že potřebuje mimo přátelství své lidské smečky taky hodně zaměstnání a práce, aby byl šťastný a spokojený! Už vím, že si zaslouží hodně pozornosti a péče, a že to svým lidem vrátí ! Moje dospělé děti i vnučka ho milují a on jim oplácí stejnou láskou a pozorností. Věřím a doufám, že tu s námi bude co nejdéle , a že s ním zažijeme spoustu dobrého a co nejméně zlého !

Čas neúprosně běží a z našeho malého Brainíka vyrostl velký pes...zažili jsme a zažíváme s ním skutečně spoustu legrace, radostí i starostí, seznámila jsem se s dalšími flatími kámoši a kámoškami, s jejich páníčky a paničkami...a flati se pro svou povahu stali v naší rodině skutečně tou nej nej psí rasou!

Proto ve mně už před rokem klíčila myšlenka zvětšit poněkud počet pejsků v rodině...viděla jsem šťastné flatí smečky u kamarádů a hlavně kamarádek....a od první nesmělé myšlenky přes různé úvahy a varianty jsem dospěla k odvážnému přání přivést Brainovi kámošku, ze které časem vyroste jeho "nevěsta".

Moje přání a má touha samozřejmě narazily na spoustu překážek,....hlavně na nulové "nadšení" mého muže! Takže mi nezbylo, než odvážnou myšlenku nenápadně a hlavně neustále zveřejňovat, proklamovat a zdůvodňovat, aby si na ni rodina zvykla.....tahle fáze trvala několik měsíců!

Současně jsem hledala a prohlížela plány na krytí ve známých i méně známých chovatelských stanicích...chtěla jsem fenečku z chovu, který nemá v rodokmenu věhlasného a jistě výborného Brainova dědečka Jollyho (Black Amandas Jolly Good Fellow ). A volba padla na stanici Oasis of Peace, kde Alžběta Vrublová plánovala krytí své fenky Rity( O´Flanagan Hur Mås Det) anglickým pejskem Rumpusem (Gayplume Flamboyant at Suchanoich) .

Výlet Ritušky za anglickým ženichem se podařil v dubnu....a flatí miminka a naše vysněná holčička se narodila v Oasis of Peace 16.6.2010.

A tak jsem si v polovině měsíce srpna dovezla domů naši "květinku" - Fleurinku (Flamboyant Fleur Oasis of Peace)! Věříme, že bude naší další radostí, že případně bude i tou Brainovou "nevěstou", že se dočkáme za pár let flatích miminek!

Děkuji i Bětce Vrublové za to, že nám ji svěřila a doufám, že u nás bude Fleur šťastná a spokojená !

 

.....Po prvním A vrhu našich dvou flatíků, když nás všechna štěnátka opustila, jsem si uvědomila, že 2 flatíci jsou málo...a jak čas plynul, rozhlížela jsem se po plánovaných vrzích ve známých CHS...CHS Black Brianta jsem znala velice dobře, stejně jako všechny její fenky ...a chovatelské snažení Lenky Smutné se mi  líbí...svoje fenky vždycky kryla velmi pěknými psy ze skandinávských linií a většina potomků ze všech vrhů jsou velice pěkní a pracovně šikovní psi...

Proto moje volba nakonec padla na první vrh Twinkie ( I´m so Cute Black Brianta)...Twinkinka je krásná, velice milá, klidná fenka ...a její partner, otec "R" vrhu je nádherný a typově podobný švédský pejsek Dickens.... A tak přišla do naší smečky Rowena Black Brianta...moc jí i sobě přejeme zdraví a dlouhý a podařený flatí život u nás ! !

Člověk míní...a život mění...když měla Fleurka s Brainem druhý vrh, tak jsem se po delším váhání rozhodla nechat si jednoho klučíka z Béček...a tak doma zůstal nezbeda Bagheera Velvet Diamond - roste z něho pěkný kluk s temperamentem po mamince a láskou k lidem i psům po tátovi !!heart