Momentálně neplánujeme štěňátka, děti z vrhu F už jsou u nových rodin !  heart

 

Sir: Emotion in Motion Black Brianta - Enzo -

CHPL,CHSK,CHSLO,ClubW SRK 2020, ClubW SRK 2022 ,

Shows: 2xBOJ,5xBOB,CACIB,

Exams: OVVR,

Health: HD:A,ED:0/0,PL:0/0, eyes clear, gonio neg. locus:BbEE

Dam: Extremely Beauty Velvet Diamond- Sheree-

Shows: CHSK, 7xCAC,2xResCACIB, CACIB, BOB,

Exams: OVVR, KZVP II.cena, 

Health: HD: A, ED:0/0, eyes clear, gonio neg.,locus:BBEe 

Vybrala jsem pro Sheree  Enza jako otce našich štěňátek, jelikož ho znám - má typickou milou flatí povahu, je úspěšný  na výstavách díky krásnému exterieru a jeho rodokmen je plný známých, úspěšných představitelů severského typu plemene FCR !  Vážím si chovatelského úsilí paní Lenky Smutné ... znala jsem velmi dobře její psy i feny v  lini, která se objevuje i u Sherinky po matce Roweně - byla to velmi zdravá a úspěšná generace  flatů - a věřím, že tato linie posílí i zdraví a pracovní geny našeho F vrhu !

Sheree je pěkná fenka, na výstavách získává výborná hodnocení, po mámě  Roweně i babičce Fleur má velmi dobré pracovní vlohy ,   v části rodokmenu je ještě  starší  linie flatů,  kteří  založili úspěšný český rod FCR a hlavně má stejně jako Enzo velice milou a přátelskou povahu! heart

Hledám pro naše štěňátka milující rodiny, ve kterých bude flat právoplatným členem a parťákem, výstavy ani uchovnění nejsou podmínkou, pokud  bude zájem , nabízím pomoc  a chovatelský servis!  laugh 

-Enzo-

Enzo v práci .

 

 

Enzo - v horách laugh

- Sherinka -heart

Extremely Beauty - Sheree cheeky

25.5. - Sherinka je březí, štěňata přijdou na svět začátkem července. heart

Rodokmen F vrhu

 

 

Doporučuji zájemcům, kteří flatíky přílliš neznají, aby si přečetli informace z článku chovatelky Lenky Smutné, který zde s jejím laskavým svolením zveřejňuji - Pro koho je flat ?!

 

V poslední době, spolu se vzrůstající oblibou plemene, stoupá počet odrostlejších štěňat či mladých psů hledajících nové rodiny. Někdy již po pár dnech noví majitelé s rozčarováním zjistí, že flatík není takový jakého si jej představovali. Pak jej často vrací zpět chovateli, případně nabídnou v inzerci k prodeji.  Proč tomu tak je? Má to několik důvodů, pokusím se je na této stránce stručně shrnout.

FLAT  NENÍ GOLDEN! Není to ani Labrador a ani nemá stejné charakteristiky jako jiní zástupci retrívrů. Flat je prostě flat! A co to znamená? V prvé řadě, je většinou VELMI AKTIVNÍ oproti jiným retrívřím plemenům. Pokud tedy uvažujete nad koupí flata, protože je to takový „černý golden“ a bude vám ladit ke zlaťáčkovi, je to chyba. Dalo by se říct i velká chyba! Flatíci jsou velmi ale opravdu VELMI INTELIGENTNÍ (dlouholetí majitelé to spíše označují pojmem „vyčůraní“). Z toho plyne jednoduchý závěr. Pokud mu neumožníte jeho fyzickou i psychickou energii vybít nějakým organizovaným a rozumným způsobem, vymyslí si něco sám. A díky jeho inteligenci ho napadají lotroviny poměrně dobře proplánované. Noví majitelé se pak nestačí divit. Nudící se flat je zlobivý flat. Nuda se projevuje štěkáním, ničením věcí, ničením domácnosti, útěky ze zahrady.

FLAT SE SÁM NEVYCHOVÁ! Vychovat ho musíte vy, a to láskyplně ale důsledně! Flat je chytrý, tudíž zkouší, přesně zjistí kde jsou hranice, co mu projde a co už ne. Jsou to veselí šťastní psi, kteří vás svým nadšeným a oddaným výrazem dokáží obměkčit, a hezky toho pak zneužít. Takže jim na to nenaleťte :P. Čím více úsilí investujete do jeho výchovy hned odpočátku, tím více si budete užívat následující spokojené roky s vychovaným psem. Co promeškáte v mládí, to už se převychovává obtížně, stejně jako u každého jiného psa. K výchově nepotřebujete cvičátk, zvládnete to i doma. Ale musíte do toho dát svůj čas a své úsilí. Vyplatí se to :)

Teď se tedy dostáváme k tomu PRO KOHO JE VHODNÝ FLAT? Řekla bych, že v podstatě pro každého, jen musíte vědět do čeho jdete. Proto vznikl tento krátký článek. Je to výborný rodinný pes, veselý, přátelský, miluje děti. Můžete se s ním věnovat jakékoliv aktivitě, bude nadšeně dělat cokoliv, co může dělat s vámi. Je to pes lovecký, turisticky, společenský, záchranářský. Není to pes obranný. Obedience, agility, dog dancing, nic pro něj není problém. Je to pes pro lidi, kteří se nebojí trochy toho bláta. Flat a bláto to je takřka nerozlučná kombinace. Proč? Protože v blátě je voda, a kde je voda tam je flat. Flat miluje vodu a najde jí v jakémkoliv skupenství, kdekoliv a kdykoliv. Flat také miluje lidi, staré, mladé, malé, velké, přátelské i nepřátelské. Takže se s nimi neustále chce družit a to také kdykoliv a kdekoliv. I když oni nechtějí, flat je tak nějak přesvědčen že je přesvědčí :) Samozřejmě, z těchto charakteristik existují vyjímky, tzv.vyjímky potvrzující pravidlo. Neměli byste se nechat zlákat k tomu, aby vaše představa o flatovi, byla založena právě na takovéto „vyjímce“.

Uplně nejjednodušší a nejobjektivnější cesta jak se s nimi seznámit, je zjistit si datum a místo některé z „flatích procházek“ a přijít/přijet se podívat. Většinou na nich můžete vidět více pejsků z různých vrhů a můžete je pozorovat v jejich přirozeném prostředí, jak se chovají a jací jsou. Tj. můžete si udělat poměrně solidní představu, co je flat zač :) Datum a místo konání vám poradí každý zapálený „flatař“ ať už chovatel nebo majitel, případně zjistíte mezi majiteli flatíků na Facebooku.

 

++++++++++